TOPlist

ČIŠTĚNÍ SEDACÍCH SOUPRAV, KŘESEL, ŽIDLÍ, LŮŽEK A MATRACÍ, KOBERCŮ A JINÉHO ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU

 

ÚVOD DO PROBLEMATIKY ČIŠTĚNÍ


Proč využít našich služeb?

čištění sedacích souprav, sedaček a jiného čalounění

Každá textílie si zaslouží čas od času vyčistit. Co se denně používá, to se ušpiní. Oblečení, ručníky, povlečení a další textil vypereme v pračce, jak ale vypereme sedací soupravu, čalouněný nábytek (židle, křesla, postele) či matrací? I když se taková matrace do pračky nevejde, existují možnosti jak si pomoci.

 Jak vyčistit např. sedací soupravu svépomoci?

Jen velmi těžko. Je potřeba si uvědomit, že bez výkonné techniky, vhodné chemie a zkušeností ničeho nedocílíte. U čištění nejde jen o to koupit si čistící prostředek který nečistoty uvolní, ale především je potřeba nečistoty dostat pryč z čištěného materiálu, který je vhodné nakonec "propláchnout" vodou, abychom se kromě nečistot zbavili i použitého chemického přípravku. 

Nepředpokládám, že by si domácnost či firma, která má jednu sedací soupravu a pár metrů koberce, kupovala výkonnou techniku s pořizovací cenou několika desítek tisíc korun. To by se vám asi nevyplatilo. Nám, úklidové firmě, která se čištěním zabývá denně ANO.

Proč využít našich služeb?

  • Pracujeme s nejvýkonějšími profesionálními stroji, které zajistí nejlepší možný výsledek. 
  • ​Používáme kvalitní čistící přípravky od předních výrobců.
  • Máme s čištěním bohaté zkušenosti,
  • Využíváme nejnovějších trendů v čištění, 
  • Nabízíme férové ceny, rychlé a seriozní jednání.​

 

PRO KOHO JSOU NAŠE SLUŽBY URČENY?


Naše služby jsou vhodné pro každého. Jak pro domácnosti, tak i pro firemní klientelu (firmy i státní instituce).
Působíme především na Ústecku, tj. v okolí cca 40 Km od naší základny v Ústí nad Labem. Do této oblasti spadají města Teplice, Děčín, Litoměřice, Lovosice a okolí těchto měst. Za výjezd mimo Ústí nad Labem si neúčtujeme žádný speciální poplatek. 


 

POSTUP ČIŠTĚNÍ KROK PO KROKU


NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI


Jak často by se koberec nebo sedací souprava měla čistit?

Nejde jen o sedací soupravu a koberce, ale i ostatní čalouněný nábytek. Obecně doporučuji čištění alespoň jednou ročně. Pochopitelně záleží na mnoha faktorech. Pokud máte malé děti, domácí zvířátka, vyšší prašnost nebo v případě mimořádného znečištění je vhodné čištění opakovat častěji.

Poradíte mi, co mám dělat v případě mimořádného znečištění?

Velmi často se setkávám s tím, že se vyleje pití na sedací soupravu, děti ušpiní čalounění jídlem, domácí mazlíčci si "uleví" na nevhodném místě apod. Pokud se něco podobného stane i vám, pokuste se nečistotu vysát například papírovým ubrouskem, a co nejdříve si sjednejte profesionální vyčištění. Rozhodně se vyhněte čištěním kartáčem nebo nevhodnými chemickými přípravky. 

Není mi jasné, jakým způsobem čištění probíhá a jak funguje vámi používaná technologie.

Pokud se jedná o parní předčištění, tato technologie je založená na velmi vysokém, stabilním tlaku vodní páry, o teplotě okolo 140 stupni. Vodní pára má tu schopnost, že dokáže uvolnit nečistoty a zároveň i dezinfikuje. Není proto potřeba použití speciálních chemických látek, které například likvidují roztoče apod. Vysoká teplota likviduje většinu virů, bacilů, roztočů, plísní i hub. Jde o nejekologičtější způsob čištění, což jistě ocení alergici i rodiny s dětmi. 

Samotné  extrakční čištění, jinak řečeno tepování či "mokré" čištění, probíhá tak, že speciálním přístrojem (exraktorem) je do čištěného materiálu vstřikován vhodný chemický přípravek, (pro představu prípravek podobný prášku na praní, který běžně přidáváme ke každému praní prádla)  který jednak nečistoty okamžitě rozpustí, naváže na sebe, a díky silnému podtlaku jsou  spolu s přípravkem odsáty zpět do extraktoru. Po vyčištění se materiál ještě "opláchne" čistou vodou, abychom zajistili důkladné vymytí použitého přípravku.

Existuje nějaký zásadní rozdíl mezi tím když čištění provádím sama a vaší firmou?

Rozdílů je několik. Ten nejzásadnější je v samotném provedení. Pokud si odmyslím dlouholeté zkušenosti a fyzickou sílu, která je též potřebná, asi nejzásadnější je absence kvalitního stroje. Většina lidí si zakoupí chemický přípravek a nanášením pěny a použití kartáče (často dojde k nevratnému poníčení vláken) se pokouší  zašpiněný materiál vyčistit. Fakticky dochází jen k tomu, že se nečistota uvolní, ale tím že není odsáta, "vnikne" hlouběji do materiálu, a tam zůstane spolu s použitým chemickým přípravkem. Podle mého názoru, tento způsob čištění nic neřeší, jen překrývá nečistoty. 

Ráda bych čištění využila, ale nejsem si jistá výsledkem. Jak účinné čištění je?

Během čištění se odstraní přibližně 70- 90% nečistot. Pochopitelně záleží na použitém stroji, přípravku, ale i zkušenostech pracovníků, kteří čištění provádí. Jestli použít kartáč či nikoliv, jak a kolikrát čištění opakovat apod.
Z praxe mohu říci, že pokud se na koberci či sedací soupravě nenachází extra problémové skvrny, (v mnoha případěch ani skvrny nejsou problémem, neboť využíváme speciálních přípravků na rozpouštění problémových skvrn jako jsou krev, červené víno, kečup, čokoládu aj.)  výsledek je nad očekávání klientů.

Je čištění bezpečné? Nemůže se nábytek čištěním poníčit?

Používaná technologie je zcela bezpečná a ještě se nestalo, že bychom čištěním nábytek poníčili. Vždy postupujeme v souladu s doporučením jak výrobce používané techniky a čistících prostředků, ale i našich dlouholetých zkušeností a získaných dovedností.  Pokud není textílie před čištěním vysloveně poníčená nebo velmi stará např. u strarožitného nábytku, neumím si jejich poškození představit. V každém případě je dobré připomenout, že jsme vůči těmto a jiným údálostem pojištěni, a plně ručíme za případné škody. (Nikdy jsme tohoto pojištění nemuseli využít.)

Po jaké době mohu sedací soupravu ( obecně čištěný materiál ) znovu používat?

Výrobci techniky deklarují pouhých 3,5% zbytkové vody v textílii. Tedy laicky řečeno, po vyčištění by materiál měl být jen vlhký. Pochopitelně záleží na savosti čištěné textílie a okolních podmínkách. Z praxe mohu říci, že do 3-6 hodin od vyčištění je většina materiálu zcela suchá. (průchozí je okamžitě, pokud na koberec nešlapeme zašpiněnou obuví)

Ráda bych si čištění objednala, jaké máte čekací doby?

Vždy se snažíme vyhovět vašim přáním a požadavkům. Pokud je to jen trochu možné, čištění realizujeme i v ten samý den objednání. Trochu jiná situace je v období vánoc, ale na velký nápor se vždy připravujeme dopředu, takže ani v tento čas realizace objednávky netrvá více jak pár dnů od objednání.  

Mohu se spolehnout na ceny, které máte uvedeny ve svém ceníku? Nebude čištění dražší?

Spolehnout se můžete. Pokud si sedací soupravu, koberec či jiný čalouněný nábytek předem správně změříte, cenu vám na požádání vypočítáme již před samotným čištěním. V žádném případě nenavyšujeme uvedené ceny. Ceny vždy uvádíme jako konečné. Neúčtujeme si jakékoliv příplatky, což jsou běžné fígle některých úklidových firem.

O jakých fíglech to mluvím?

Velmi často se setkáváme s tím, že firma uvádí cenu za čištění jednoho místa např. sedací soupravy, přičemž jde o cenu BEZ DPH. To ale znamená, že slíbená cena je vyšší hned o 21%.

Zaregistrovali jsme, že některé firmy mluví o individuálních cenách. Tvrdí, že každá zakázka je jiná a proto není možné cenu stanovit předem, ale až po osobní návštěvě. Zní to logicky, ale výsledkem bývá mnohem vyšší cena oproti konkurenci. Tyto firmy spoléhají na to, že vám bude nepříjemné dražší služby odmítnout. 

Dalším fíglem je přípatek za větší znečištění. Tedy, že avizovaná cena není dodržena, protože je vaše sedací souprava špinavější, než firma myslela. Zde dochází ke zdražení až o 100%. 

Dálšímu navýšení ceny může dojít z důvodu odstraňování skvrn, o kterých firma nevěděla..

Také se může objevit příplatek za čištění opěrek a bočnic, které jsou navíc, případně další příplatky.
A tak se může stát, že slíbená cena je navýšena  o 200 a více procent. 

Rád bych vás závěrem ubezpečil, že výše popsané jednání s naší firmou rozhodně nezažijete. Jsme féroví a čestní. 

ZAJÍMÁ VÁS, JAK TAKOVÉ ČIŠTĚNÍ VYPADÁ V PRAXI?


Připravili jsme si pro vás videoukázku

POUŽÍVANÉ STROJE


Abychom vždy a za každých okolností mohli odvést stoprocentní práci, bez profesionálních a výkonných strojů bychom se neobešli. Proto jsme se rozhodli investovat pouze do špičkových strojů, převážně značky KÄRCHER, SANTOEMMA a jiných renomovaných výrobců. 

Zajímá vás, jak vypadají stroje, které k čištění používáme? 
 

Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/parni-cistice-vysavace/parni-cistice/sg-4-4-10921040.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/parni-cistice-vysavace/parni-cistice/sg-4-4-10921040.html

PARNÍ ČISTIČ

Parní čistič jsme si pořídili především z důvodu nabízeného "parního předčištění" - volitelného kroku v procesu čištění čalounění. Díky vlastnostem horké páry (okolo 140 stupňů) a tlaku asi 4 barů se perfektně hodí na uvolnění nežádoucích nečistot, a zároveň dokáže dezinfikovat čištěný materiál bez pomoci jakékoliv chemie. Stroj využíváme také v jiných oblastech čištění. Je nám nápomocen při mytí oken, podlah, odstraňování vodního kamene apod.

Přístroj Kärcher SG 4/4 je kompaktní a robustní parní čistič, který Vás přesvědčí excelentním výkonem. Plynulá regulace množství páry a funkce VapoHydro (plynulá regulace sytosti páry) umožňují perfektní přizpůsobení přístroje vždy konkrétním úlohám čištění. Systém 2 nádrží lze permanentně doplňovat a tento umožňuje rychlý čas ohřevu, jakož i práci bez prostojů. I ukazatel teploty pomáhá dosahovat optimálních výsledků čištění. 

EXTRAKTORY

Pro čištění čalounění v domácnostech, popřípadě pro použití v menších či stísněných prostorech, jako jsou autobusy a členité firemní prostory - plochy do 200m2, jsme investovali do těchto tří strojů:  Puzzi 8.1c  a 10/2 adv. od společnosti KÄRCHER, který se perfektně hodí pro čištění opravdu stísněného prostředí jako jsou autobusy, schodiště apod., Puzzi 10/2 adv. na čištění koberců a čalounění (vhodný na menší plochy), a náše nejmladší stroje  od společnosti SANTOEMMA, která v současnosti obsadila pozici nejsilnějších strojů na trhu. Hodí se nám na čištění v domácnostech i firemních prostorech.

Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-10-2-adv-11931200.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-10-2-adv-11931200.html
Zdroj: https://www.santoemma.info/detail/extraktor-sabrina.html
Zdroj: https://www.santoemma.info/detail/extraktor-sabrina.html
zdroj: https://www.santoemma.info/detail/extraktor-santoemma-sabrina-maxi-cistic-kobercu.html
zdroj: https://www.santoemma.info/detail/extraktor-santoemma-sabrina-maxi-cistic-kobercu.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/automat-na-cisteni-kobercu/brc-30-15-c-10080570.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/automat-na-cisteni-kobercu/brc-30-15-c-10080570.html

AUTOMAT na čištění koberců

Automat na čištění koberců BRC30/15c využíváme především na firemní čištění koberců - plochy nad 200 m2. Použití tohoto stroje vzhledem k robustnosti a celkovým parametrům není vhodný pro domácnosti nebo menší členité plochy jako jsou kanceláře. 

 Nahoru