TOPlist

ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ a ČALOUNĚNÉHO NÁBYTKU

Úvod do problematiky čištění
                       ...aneb proč využít našich služeb 

Každá textílie si zaslouží čas od času vyčistit, Co se denně používá, to se ušpiní. Bohužel. Oblečení, ručníky, povlečení a další textil vypereme v pračce, jak ale vypereme sedací soupravu, čalouněný nábytek (židle, křesla, postele) či matrací? I když se taková matrace do pračky nevejde, existují možnosti jak si pomoci.

 Jak vyčistit např. sedací soupravu svépomoci?

Jen velmi těžko. Je potřeba si uvědomit, že bez výkonné techniky, vhodné chemie a zkušeností ničeho nedocílíte. U čištění nejde jen o to koupit si čistící prostředek který nečistoty uvolní, ale především je potřeba nečistoty dostat pryč z čištěného materiálu, který je vhodné nakonec "propláchnout" vodou, abychom se kromě nečistot zbavili i použitého chemického přípravku. 

Nepředpokládám, že by si domácnost či firma, která má jednu sedací soupravu a pár metrů koberce, kupovala výkonnou techniku s pořizovací cenou několika desítek tisíc korun. To by se vám asi nevyplatilo. Nám, úklidové firmě, která se čištěním zabývá denně, ANO.

Proč využít našich služeb?

  • Pracujeme s nejvýkonějšími profesionálními stroji, které zajistí nejlepší možný výsledek. 
  • ​Používáme kvalitní chemii od předních výrobců.
  • Máme s čištěním bohaté zkušenosti,
  • Využíváme nejnovějších trendů v čištění, 
  • Nabízíme férové ceny, rychlé a seriozní jednání.​

Pro koho jsou naše služby určeny?

 

Naše služby jsou vhodné pro každého. Jak pro domácnosti, tak i pro firemní klientelu. (firmy i státní instituce)

Působíme především na Ústecku, tj. v okolí cca 50 Km od naší základny v Ústí nad Labem. (ÚL, TP, DC, LO, LT a okolí těchto měst)

Za výjezd mimo Ústí nad Labem si neúčtujeme žádný speciální poplatek. 

Postup čištění krok po kroku

čištění koberců a čalouněného nábytku, čistění matrací, židlí a křesel

1. Důkladné vysátí čištěné plochy

Základem čistého koberce je velmi pečlivé vysátí čištěné plochy. Potřebujeme se zbavit všech pevných nečistot jako jsou zbytky jídla, vlasů, chlupů apod.

čištění koberců a čalouněného nábytku, čistění matrací, židlí a křesel

2. Parní předčištění

Parní předčištění nabízíme jako volitelný krok, který je za příplatek. Co parní předčištění znamená? Čištěný materiál nejdřive osvěžíme a dezinfikujeme vysokým tlakem vodní páry při teplotě okolo 140 stupňů, čímž se lépe uvolní veškeré nečistoty, a současně zlikvidujeme většinu virů, bakterií, roztočů, plísní, hub a eliminujeme nežádoucí pachy.

Volitelný krok za příplatek!

čištění koberců a čalouněného nábytku, čistění matrací, židlí a křesel

3. Extrakční čištění 

V předposledním kroku přichází na řadu výkonný extraktor. ( jinak řečeno tepovač) Roztok vody spolu se speciální chemií je vstřikován silou dvou barů do znečištěného materiálu, nečistoty se do chemickém roztoku uvolní, a poté jsou extraktorem zpět vysáty. Finálním krokem je výplach vodou a důkladné sušení. Čištěný materiál je po dokončení vlhký - výrobce deklaruje asi 3,5 % zbytkové vody, což znamená, že do 4-6 hodin by měl být zcela suchý, (v závislosti na počasí a okolním prostředí)

čištění koberců a čalouněného nábytku, čistění matrací, židlí a křesel

4. Nanesení impregnace

Posledním krokem je nanesení impregnace na vyčištěný materiál. 

  • Po nanesení impregnace nedochází ke slepení vláken,
  • suché nečistoty zůstávají ležet volně na povrchu a lze je lehce vysát,
  •  mokré nečistoty z vláken odkapávají.
  • Impregnace textílie ochraňuje  a oddaluje opětovné znečištění. 

     

Volitelný krok za příplatek! 

Zajímá vás, jak takové čištění vypadá v praxi?
                                                 připravili jsme si pro vás videoukázku


Používané stroje

Abychom vždy a za každých okolností mohli odvést stoprocentní práci, bez profesionálních a výkonných strojů bychom se neobešli. Proto jsme se rozhodli investovat pouze do špičkových strojů, převážně značky KÄRCHER a jiných renomovaných výrobců. 

Zajímá vás, jak vypadají stroje, které k čištění používáme? 

Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/parni-cistice-vysavace/parni-cistice/sg-4-4-10921040.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/parni-cistice-vysavace/parni-cistice/sg-4-4-10921040.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-10-2-adv-11931200.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-10-2-adv-11931200.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/extraktory/puzzi-8-1-c-11002250.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/automat-na-cisteni-kobercu/brc-30-15-c-10080570.html
Zdroj: https://www.karcher.cz/cz/professional/cistice-kobercu/automat-na-cisteni-kobercu/brc-30-15-c-10080570.html

Na parní předčištění jsme si pořídili profesionální parní generátor SG 4/4, který se pyšní tlakem páry 4 barů při teplotě asi 140 stupnů, Na extrační čištění v domácnostech jsou to stroje PUZZI 8/1C a PUZZI 10/2 Adv. Na větší prochy jsme vybaveny automatem na čištění koberců BRC 30/15C, který zvládá okolo 150m2/hodinu. 

 Nahoru  

Nejčastější otázky a odpovědi

Není mi jasné, jakým způsobem čištění probíhá, a jak funguje vámi používaná technologie.

Pokud se jedná o parní předčištění, tato technologie je založená na velmi vysokém, stabilním tlaku vodní páry, o teplotě okolo 140 stupni. Vodní pára má tu schopnost, že dokáže uvolnit nečistoty a zároveň i dezinfikuje. Vysoká teplota likviduje většinu virů, bacilů, roztočů, plísní i hub. Jde o nejekologičtější způsob čištění, což jistě ocení alergici i rodiny s dětmi. 

Samotné  extrakční čištění, jinak řečeno tepování či "mokré" čištění, probíhá tak, že speciálním přístrojem (exraktorem) je do čištěného materiálu vstřikován vhodný chemický přípravek, (pro představu prípravek podobný prášku na praní, který běžně přidáváme ke každému praní prádla)  který jednak nečistoty rozpustí, naváže na sebe, a díky silnému podtlaku jsou  spolu s přípravkem odsáty zpět do extraktoru. Po vyčištění se materiál ještě "opláchne" čistou vodou, abychom zajistili důkladné vymytí použitého přípravku.

Existuje nějaký zásadní rozdíl mezi tím když čištění provádím sama a vaší firmou?

Rozdílů je několik. Ten nejzásadnější je v samotném provedení. Pokud si odmyslím dlouholeté zkušenosti a fyzickou sílu, která je též potřebná, asi nejzásadnější je absence kvalitního stroje. Většina lidí si zakoupí chemický přípravek a nanášením pěny a použití kartáče (často dojde k nevratnému poníčení vláken) se pokouší  zašpiněný materiál vyčistit. Fakticky dochází jen k tomu, že se nečistota uvolní, ale tím že není odsáta, "vnikne" hlouběji do materiálu, a tam zůstane spolu s použitým chemickým přípravkem. Podle mého názoru, tento způsob čištění nic neřeší, jen překrývá nečistoty. 

Ráda bych čištění využila, ale nejsem si jistá výsledkem. Jak účinné čištění je?

Během čištění se odstraní přibližně 70- 90% nečistot. Pochopitelně záleží na použitém stroji, přípravku, ale i zkušenostech pracovníků, kteří čištění provádí. Jestli použít kartáč či nikoliv, jak a kolikrát čištění opakovat apod.
Z praxe mohu říci, že pokud se na koberci či sedací soupravě nenachází extra problémové skvrny, (v mnoha případěch ani skvrny nejsou problémem, neboť využíváme speciálních přípravků na rozpouštění problémových skvrn jako jsou krev, červené víno, kečup, čokoládu aj.)  výsledek je nad očekávání klientů.

Je čištění bezpečné? Nemůže se nábytek čištěním poníčit?

Používaná technologie je zcela bezpečná a ještě se nestalo, že bychom čištěním nábytek poníčili. Vždy postupujeme v souladu s doporučením jak výrobce používané techniky a čistících prostředků, ale i našich dlouholetých zkušeností a získaných dovedností.  Pokud není textílie před čištěním vysloveně poníčená nebo velmi stará např. u strarožitného nábytku, neumím si jejich poškození představit. V každém případě je dobré připomenout, že jsme vůči těmto a jiným údálostem pojištěni, a plně ručíme za případné škody. (Nikdy jsme tohoto pojištění nemuseli využít.)

Po jaké době mohu sedací soupravu ( obecně čištěný materiál ) znovu používat?

Výrobci techniky deklarují pouhých 3,5% zbytkové vody v textílii. Tedy laicky řečeno, po vyčištění by materiál měl být jen vlhký. Pochopitelně záleží na savosti čištěné textílie a okolních podmínkách. Z praxe mohu říci, že do 3-6 hodin od vyčištění je většina materiálu zcela suchá. (průchozí je okamžitě, pokud na koberec nešlapeme zašpiněnou obuví)

Ráda bych si čištění objednala, jaké máte čekací doby?

Vždy se snažíme vyhovět vašim přáním a požadavkům, a je-li to jen trochu možné, čištění realizujeme i v ten samý den objednání. Trochu jiná situace je v období vánoc, ale na velký nápor se vždy připravujeme dopředu, takže ani v tento čas realizace objednávky netrvá více jak pár dnů od objednání.  

Mohu se spolehnout na ceny, které máte uvedeny ve svém ceníku? Nebude čištění dražší?

Spolehnout se můžete na 100%. Pokud si sedací soupravu, koberec či jiný čalouněný nábytek předem změříte, cenu budete znát již před samotným čištěním. V žádném případě nenavyšujeme uvedené ceny. Ceny vždy uvádíme jako konečné. Neúčtujeme si jakékoliv příplatky. (za silnější znečištění, za odstranění skvrn, za čištění opěrek, bočnic aj. příplatky) 

Jaké jsou nejčastější fígle některých úklidových firem?

Velmi často se setkáváme s tím, že firma uvádí cenu za čištění jednoho místa např. sedací soupravy, přičemž jde o cenu BEZ DPH. To ale znamená, že slíbená cena je vyšší hned o 21%.

Zaregistrovali jsme, že některé firmy mluví o individuálních cenách, tedy tvrdí, že každá zakázka je jiná, a proto není možné cenu stanovit předem, ale až po osobní návštěvě. Zní to logicky, ale výsledkem bývá mnohem vyšší cena oproti konkurenci. Tyto firmy spoléhají na to, že vám bude nepříjemné dražší služby odmítnout. 

Dalším fíglem je přípatek za větší znečištění. Tedy, že avizovaná cena není dodržena, protože je vaše sedací souprava špinavější, než firma myslela. Zde dochází ke zdražení až o 100%. 

Dálšímu navýšení ceny může dojít z důvodu odstraňování skvrn, o kterých firma nevěděla..

Také se může objevit příplatek za čištění opěrek a bočnic, které jsou navíc, případně další příplatky.
A tak se může stát, že slíbená cena je navýšena  o 200 a více procent.