TOPlist

ČIŠTĚNÍ OZÓNEM (OZONIZACE)  
Služby vhodné pro domácnosti, firmy a instituce i bytové domy.

ÚVOD DO PROBLEMATIKY


Užití ozónu - ozónových generátorů je v dnešní době považováno za nejmodernější a pochopitelně i ekologický způsob čištění, které má vlivem působení ozónu dezinfekční vlastnosti a dokáže odstranit zápach všeho druhu. 

Proč by vás tato metoda měla zajímat? Existují dva důvody:

  • DEZINFEKCE - Ozón je plyn, který má tu vlastnost, že dokáže likvidovat viry, bakterie i plísně všeho druhu. Výhodou je, že se dostane i do nejméně přístupného místa, a dokonale vydezinfikuje vše, s čím příjde do styku.  Ozonizovat můžeme sedací soupravy, matrace, lůžka, židle, křesla popřípadě i jiný nábytek, ale i  pokoje, byty a domy, kanceláře, obchody, restaurace,  ordinace, fitcentra nebo jiné prostory. 

O využití ozónu bychom měli přemýšlet nejen pro pocit z dokonalé čistoty, ale i z důvodu ochrany zdraví svého a svých nejbližších. Například plísně mohou vést k závažným onemocněním, a pobyt v takovém prostředí není dobrý pro nikoho z nás. Obzvlášť pak pro děti a kojence, těhotné ženy, starší lidi, lidi se sníženou imunitou a osoby s dýchacími potížemi. 

  • ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU - Pokud vás obtěžuje jakýkoliv zápach či zatuchlina, rozhodně byste měli o aplikaci ozónu uvažovat. Vlastně mě ani nenapadá jiný účinný způsob, jak zápach odstranit. Většinou se jen "překrývá" nejrůznějšími deodoranty, svíčky a spreji s typicky "chemickou" vůní.  Jakých zápachů vás dokážeme zbavit? Odpověď by mohla znít VEŠKERÝCH!  

Naše zákazníky nejčastěji trápí zápach cigaret, potu, zvířecích pachů, pachů moči, exkrementů, odpadků, výpary z kuchyně nebo blíže nespecifikovatelné zatuchliny. 


CO JE TO OZÓN a JAK TO FUNGUJE?


Ozón je "druh" kyslíku. Chemicky vyjádřen jako trikyslík, v povědomí běžných lidí jako aktivní kyslík.  Kyslík jak ho známe má dva atomy kyslíku, ozón má atomy tři.  Přestože to může znít příliš složitě, věřte, že se nejedná o nic, co by přírodě bylo cizí.  Běžně se v ní vyskytuje. Kdo by neslyšel o OZÓNOVÉ VSTVĚ, že? Jak je již notoricky známo, ozón chrání planetu před účinky ultrafialového záření, a je součástí stratosféry ve výšce 25- 35 km nad povrchem země. Kromě toho se s ozónem setkáváme při letních bouřkách. Ano, mluvím o krásně voňavém, pročištěném vzduchu, který máme tak rádi.  To má na svědomí právě ozón. 

Ozón se nedá ze vzduchu napřímo získat, ani jej není možné skladovat. Dobrou zprávou je, že se dá poměrně dobře z běžného kyslíku vyrobit. Přístroj, který ozón vyrábí se jmenuje OZÓNOVÝ GENERÁTOR. Ozón se vyrábí tak dlouho, dokud je přístroj zapnutý. Tedy vyrábíme ho tak dlouho, jak je potřeba.  Přibližně po hodině ( v závislosti na koncetraci) se promění zpět na kyslík, což je asi hlavní důvod, proč se o ozonizaci mluví v superlativech. 

Ozón je velmi aktivní činidlo. Pro naše účely je důležité, že efektivně likviduje viry, bakterie i plísně. V medicíně slouží ke sterilizaci nástrojů, k léčbě akné, atopických ekzémů a dalších kožních defektů. Také ho lze využít k dezinfekci pitné vody namísto plynného chlóru. 


JAKÉ STROJE POUŽÍVÁME?


Zajímá vás, jak vypadají naše ozónové generátory? Rozhodně používáme jen profesionální a certifikované přístroje značky OzonAir. Z široké nabídky jsme si vybrali dvě nejsilnější varianty, které dle potřeby kombinujeme, případně aplikujeme současně. Tím dosahujeme prvotřídních výsledků. 

Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz

Silnější stroj vyrobí přibližně 20g ozónu za hodinu. Tento model je doplněn o UV lampu, která pomáhá k zlepšení procesu tvorby ozónu a současně samotné UV záření slouží k likvidaci bakterií a virů. Tímto způsobem dochází k dvoustupňovému čištění proudícího vzduchu. Druhý generátor produkuje asi 10g ozónu za hodinu, a je určen na menší plochy. 

PRO KOHO TO DĚLÁME?


Pro koho jsme naše služby připravili?

Naše služby si může objednat skutečně každý. Jsme po všech stránkách připraveni pomoci každému. Jak domácnostem, firmám a institucím, ale i bytové domy mají své problémy. Z pohledu používané technologie je nepodstatné kde generátor instalujeme. Nicméně každá  skupina zákazníků vyžaduje ozonizovat něco jiného.

Domácnosti žádají nejčastěji ozonizaci sedacích souprav, matrací a lůžek, v případě větších problémů pak ozonizujeme celé byty a domy. Zájem je i o čištění dětských hraček a oblečení. Firemní klientela kromě kancelářských prostor a skladů využívá čištění osobních i nákladních aut. 

Jak už to tak často bývá, bytové domy mají velké problémy ve sklepních prostorech, které jsou často zatuchlé a plné plísní. 

JAKÁ JE NAŠE PŮSOBNOST?


Působíme především v Ústí nad Labem, Teplicích, Bílině, Děčíně, Lovosicích, Litoměřicích a v okolí těchto měst. Přibližně 40 Km od naší základny v Ústí nad Labem (pokud není předem dohodnuto jinak). Znovu připomínáme, že za výjezd do uvedených měst si neúčtujeme žádné mimořádné poplatky. Výše dopravného je stejná pro všechny naše zákazníky. 

POSTUP OZONIZACE KROK PO KROKU


Provedeme vás celým procesem krok po kroku

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI


Píšete, že je ozón toxický, měla bych mít obavy?

Ano, ozón je skutečně ve vysokých dávkách toxický plyn, a toho právě při dezinfekci využíváme. Pokud ale nebudete do čištěné místnosti vstupovat, veškeré obavy jsou zbytečné. V prostoru ozonizace se také nesmí nacházet žádná zvířata ani rostliny. 

Je ozonizace opravdu bezpečná metoda? Nemůže uškodit mně nebo např. vybavení bytu?

Ozonizace je bezpečná metoda dezinfekce a pokud nebudete během procesu do místnosti  vstupovat, nic nehrozí ani vám, ani nemůže být poškozeno jakékoliv vybavení bytu. Ozón vyrábíme pomocí generátoru z okolního kyslíku a žádná jiná chemie není přidávána. Do dvou hodin od ukončení čištění se sám přemění zpět na kyslík.

Chtěla bych vyčistit jen jednu místnost. Mohu zbytek bytu během čištění bezpečně obývat?

Ano, pokud čistíme jen jeden pokoj, zbytek bytu či domu můžete bezpečně obývat. Byt je potřeba opustit jen v případě ozonizace všech místností. Po dvou hodinách od ukončení čištění je prostor naprosto bezpečný. 

Jaký je rozdíl mezi ozonizací samotné sedací soupravy a celé místnosti? Proč musí být umístěna v uzamykatelném pokoji?

Když ozonizujeme sedací soupravu, pak stroj umístíme pod zakrývací fólii a největší koncentrace ozónu je zaměřena na sedací soupravu. Z tohoto důvodu je stroj spuštěn na mnojem kratší dobu, než v případě ozonizace celé místnosti. Zakrývací fólii však nedokážeme utěsnit natolik, abychom mohli garantovat, že se vznikající ozón nedostane do okolí, a proto musíme z bezpečnostních důvodů ozonizovat v místnosti, kterou můžeme během procesu uzavřít. 

NABÍDKA SLUŽEB a CENY


SLUŽBA CENA

Ozonizace prostoru - místnosti o velikosti do 59m2 (výška do 3m)

Příklady nejčastěji ozonizovaného nábytku, pokojů a bytů:

Ozonizace nábytku ( sedací soupravy, postele, dvojlůžka )     jednorázová částka ......... 399 Kč 
( čištěný nábytek bude překryt fólií a samostatně čištěn. Přesto musí být umístěn v samostatně uzavíratelném pokoji )

Pokoj o velikosti 20m2   ........cena 460 Kč,           Pokoj o velikosti 25m2 .......cena 575 Kč,          Pokoj o velikosti 30m2   ..... cena 690 Kč
Byt 1KK ( 35m2 ) ....cena 805 Kč,      Byt 1+1 ( 45m2 ) .....cena 1035 Kč,       Byt 2+1 (65m2) .....cena 1365 Kč,       Byt 3+1 (75 m2) .....cena 1575 Kč

23 Kč / m2
 Ozonizace  prostoru - místnosti od 60 do 149 m2 21 Kč/ m2
                        prostoru - místnosti od 150 do 250 m2 19 Kč/ m2
                        prostoru- místnosti nad 250 m2 17 Kč/ m2
Ozonizace osobního auta ( kompletní dezinfekce auta včetně klimatizace) 399 Kč
Ozonizace většího SUV, mikrobus 499 Kč
Ozonizace nákladního auta 540 Kč
Ozonizace autobusu do 30 míst 690 Kč
Ozonizace autobusu 720 Kč
Ozonizace hodinová sazba  990 Kč / hod

Cena ozonizace je stejná pro všechny druhy místností. (Jednotlivé pokoje, celé byty a domy, kanceláře, sklady, ordinace apod.) Vždy vycházíme pouze z m2 s průměrnou výškou pokoje do 3 m. Pro místnosti vyšší jak 3 m, popřípadě v problémových provozech které potřebují delší ozonaci, např. z důvodu silného zápachu apod. účtujeme příplatek podle času navíc. (účtujeme po minutě)

Cena služeb je totožná pro všechny naše zákazníky. (domácnosti, firmy a instituce i bytové domy). V případě opakovaného čištění nabízíme individuální slevy.  Minimální výše zakázky všech využitých  služeb je 800 Kč + 200 Kč dopravné = 1000 Kč. ( zakázka může být složena z jakéhokoliv čištění, které nabízíme.)  

PŘÍKLADY Z PRAXE


Pro lepší pochopení našich cen a jejich kalkulaci jsem si pro vás připravil několi příkladů z praxe. 

1) Klient požaduje vyčištění trojmístné sedací soupravy o délce  3 m, u které si zvolil jako doplňkovou službu čištění ozónem. (chce sedací soupravu vydezinfikovat a zbavit případných pachů) Jaká bude výsledná cena? Cena za čištění sedací soupravy je 220 * 3 metry = 660 Kč + jednorázová sazba za ozonizaci ve výši 399 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1259 Kč

2) Klient vyžaduje čištění trojmístné sedací soupravy o délce 3m, u které si zvolil jako doplňkovou službu čištění ozónem. Sedací souprava je umístěna v obývacím pokoji, který je o velikosti přibližně 25 m2. Současně chce využít procesu ozonizace a nechat si vyčistit také pět matrací, které ponechá v obývacím pokoji spolu se sedačkou.  Jaká bude výsledná cena? Cena za čištění sedací soupravy je 220 * 3 metry = 660 Kč + cena za ozonizaci, která bude činit 25m2 * 23 Kč, tj. 575 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem klient zaplatí  1435 Kč. (množství čištěných věcí nemá vliv na výslednou cenu, pokud jsou ozonizováni společně v jedné místnosti. )

3) Zákazník vyžaduje ozonizaci celého bytu 2+1 v celkové výměře 62 m2.
Cena čištění je 62 metrů 2 * 21 Kč/m2 tj.  1302 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1502 Kč

4) Firma potřebuje vyčistit dvě kanceláře, v celkové výměře 62 m2.
Cena čištění  je 62 metrů 2  * 21 Kč/m2 tj. 1302 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1502 Kč

5) Restaurace má zájem o ozonizaci  všech prostorů. Celková výměra je 150 m2. Protože se jedná o silně znečištěné prostory, které nebyly nikdy čištěny, na základě osobní obhlídky doporučuji prodloužit dobu ozonace o 45 min.  Jaká bude výsledná cena? 
150 metrů 2  * 19 Kč/ m2 tj 2850 Kč + 45 min ozonace navíc tj. 742 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 3792 Kč.


 © 2017 Bc. Štefan Bačík, čistící a úklidový servis