TOPlist

ČIŠTĚNÍ OZÓNEM (OZONIZACE)  
Služby vhodné pro domácnosti, firmy a instituce i bytové domy.

ÚVOD DO PROBLEMATIKY


Užití ozónu - ozónových generátorů je v dnešní době považováno za nejmodernější a pochopitelně i ekologický způsob čištění, které má vlivem působení ozónu dezinfekční vlastnosti a dokáže odstranit zápach všeho druhu. 

Proč by vás tato metoda měla zajímat? Existují dva důvody:

  • DEZINFEKCE - Ozón je plyn, který má tu vlastnost, že dokáže likvidovat viry, bakterie i plísně všeho druhu. Výhodou je, že se dostane i do nejméně přístupného místa, a dokonale vydezinfikuje vše, s čím příjde do styku.  Ozonizovat můžeme sedací soupravy, matrace, lůžka, židle, křesla popřípadě i jiný nábytek, ale i  pokoje, byty a domy, kanceláře, obchody, restaurace,  ordinace, fitcentra nebo jiné prostory. 

O využití ozónu bychom měli přemýšlet nejen pro pocit z dokonalé čistoty, ale i z důvodu ochrany zdraví svého a svých nejbližších. Například plísně mohou vést k závažným onemocněním, a pobyt v takovém prostředí není dobrý pro nikoho z nás. Obzvlášť pak pro děti a kojence, těhotné ženy, starší lidi, lidi se sníženou imunitou a osoby s dýchacími potížemi. 

  • ODSTRANĚNÍ ZÁPACHU - Pokud vás obtěžuje jakýkoliv zápach či zatuchlina, rozhodně byste měli o aplikaci ozónu uvažovat. Vlastně mě ani nenapadá jiný účinný způsob, jak zápach odstranit. Většinou se jen "překrývá" nejrůznějšími deodoranty, svíčky a spreji s typicky "chemickou" vůní.  Jakých zápachů vás dokážeme zbavit? Odpověď by mohla znít VEŠKERÝCH!  

Naše zákazníky nejčastěji trápí zápach cigaret, potu, zvířecích pachů, pachů moči, exkrementů, odpadků, výpary z kuchyně nebo blíže nespecifikovatelné zatuchliny. 


CO JE TO OZÓN a JAK TO FUNGUJE?


Ozón je "druh" kyslíku. Chemicky vyjádřen jako trikyslík, v povědomí běžných lidí jako aktivní kyslík.  Kyslík jak ho známe má dva atomy kyslíku, ozón má atomy tři.  Přestože to může znít příliš složitě, věřte, že se nejedná o nic, co by přírodě bylo cizí.  Běžně se v ní vyskytuje. Kdo by neslyšel o OZÓNOVÉ VSTVĚ, že? Jak je již notoricky známo, ozón chrání planetu před účinky ultrafialového záření, a je součástí stratosféry ve výšce 25- 35 km nad povrchem země. Kromě toho se s ozónem setkáváme při letních bouřkách. Ano, mluvím o krásně voňavém, pročištěném vzduchu, který máme tak rádi.  To má na svědomí právě ozón. 

Ozón se nedá ze vzduchu napřímo získat, ani jej není možné skladovat. Dobrou zprávou je, že se dá poměrně dobře z běžného kyslíku vyrobit. Přístroj, který ozón vyrábí se jmenuje OZÓNOVÝ GENERÁTOR. Ozón se vyrábí tak dlouho, dokud je přístroj zapnutý. Tedy vyrábíme ho tak dlouho, jak je potřeba.  Přibližně po hodině ( v závislosti na koncetraci) se promění zpět na kyslík, což je asi hlavní důvod, proč se o ozonizaci mluví v superlativech. 

Ozón je velmi aktivní činidlo. Pro naše účely je důležité, že efektivně likviduje viry, bakterie i plísně. V medicíně slouží ke sterilizaci nástrojů, k léčbě akné, atopických ekzémů a dalších kožních defektů. Také ho lze využít k dezinfekci pitné vody namísto plynného chlóru. 


JAKÉ STROJE POUŽÍVÁME?


Zajímá vás, jak vypadají naše ozónové generátory? Rozhodně používáme jen profesionální a certifikované přístroje značky OzonAir. Z široké nabídky jsme si vybrali dvě nejsilnější varianty, které dle potřeby kombinujeme, případně aplikujeme současně. Tím dosahujeme prvotřídních výsledků. 

Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz
Zdroj: ozonair.cz

Silnější stroj vyrobí přibližně 20g ozónu za hodinu. Tento model je doplněn o UV lampu, která pomáhá k zlepšení procesu tvorby ozónu a současně samotné UV záření slouží k likvidaci bakterií a virů. Tímto způsobem dochází k dvoustupňovému čištění proudícího vzduchu. Druhý generátor produkuje asi 10g ozónu za hodinu, a je určen na menší plochy. 

PRO KOHO TO DĚLÁME?


Pro koho jsme naše služby připravili?

Naše služby si může objednat skutečně každý. Jsme po všech stránkách připraveni pomoci každému. Jak domácnostem, firmám a institucím, ale i bytové domy mají své problémy. Z pohledu používané technologie je nepodstatné kde generátor instalujeme. Nicméně každá  skupina zákazníků vyžaduje ozonizovat něco jiného.

Domácnosti žádají nejčastěji ozonizaci sedacích souprav, matrací a lůžek, v případě větších problémů pak ozonizujeme celé byty a domy. Zájem je i o čištění dětských hraček a oblečení. Firemní klientela kromě kancelářských prostor a skladů využívá čištění osobních i nákladních aut. 

Jak už to tak často bývá, bytové domy mají velké problémy ve sklepních prostorech, které jsou často zatuchlé a plné plísní. 

JAKÁ JE NAŠE PŮSOBNOST?


Působíme především v Ústí nad Labem, Teplicích, Bílině, Děčíně, Lovosicích, Litoměřicích a v okolí těchto měst. Přibližně 40 Km od naší základny v Ústí nad Labem (pokud není předem dohodnuto jinak). Znovu připomínáme, že za výjezd do uvedených měst si neúčtujeme žádné mimořádné poplatky. Výše dopravného je stejná pro všechny naše zákazníky. 

POSTUP OZONIZACE KROK PO KROKU


Provedeme vás celým procesem krok po kroku

1. Příprava před ozonizací

Než začne samotný proces ozonizace, je nezbytné si čištění materiál vhodně připravit. Klient si vybere místnost, ve které chce aby ozonizace byla provedena. Ta musí být uzavíratelná, aby vytvářený ozón neunikal do okolních pokojů.  

Místnost si můžete vybrat jakoukoliv. Pokud např. chcete ozonizovat lůžka a matrace, pak se vybere např. ložnice nebo obývací pokoj v případě požadavku na sedací soupravu.  Cokoliv se do vybraného pokoje přinese a ponechá, bude dokonale vyčištěno.  V rámci jedné ceny pak můžete ozonizovat třeba i pět matrací, veškerý nábytek, (křesla, židle) můžeme vyčistit také plyšové i jiné hračky, oblečení apod. Kromě přinešených věcí se pochopitelně dezinfikuje i samotná místnost. Během procesu ozonizace nesmí být nikdo přítomen. Ozon je ve vysokých koncetracích toxický a pro lidi, zvířata a rostliny škodlivý. Je třeba zajistit, aby se v blízkosti generátoru nikdo nepohyboval. 

2. Zahájení procesu ozonizace

Druhým krokem je samotná ozonizace. V místnosti uzavřeme okna a dveře, zapneme stroje, a z pokoje odejdeme.  O všechno ostatní se postará generátor ozónu. Podle druhu čištěné věci posoudíme délku a styl ozonizace. Informujeme vás, jak dlouho bude čištění probíhat, a kdy bude bezpečné prostor znovu užívat. 

 

3. Ukončení procedury

Je dobré vědět, že po ukončení čištění, lépe řečeno po vypnutí generátoru, se do čištěné místnosti nesmí vstupovat další dvě hodiny. Tak dlouho trvá samovolná přeměna ozónu na běžný kyslík. 

Po tomto časovém limitu je vhodné místnost vyvětrat, a tím je celá procedura čištění ozónem ukončena. 

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI


Píšete, že je ozón toxický, měla bych mít obavy?

Ano, ozón je skutečně ve vysokých dávkách toxický plyn, a toho právě při dezinfekci využíváme. Pokud ale nebudete do čištěné místnosti vstupovat, veškeré obavy jsou zbytečné. V prostoru ozonizace se také nesmí nacházet žádná zvířata ani rostliny. 

Je ozonizace opravdu bezpečná metoda? Nemůže uškodit mně nebo např. vybavení bytu?

Ozonizace je bezpečná metoda dezinfekce a pokud nebudete během procesu do místnosti  vstupovat, nic nehrozí ani vám, ani nemůže být poškozeno jakékoliv vybavení bytu. Ozón vyrábíme pomocí generátoru z okolního kyslíku a žádná jiná chemie není přidávána. Do dvou hodin od ukončení čištění se sám přemění zpět na kyslík.

Chtěla bych vyčistit jen jednu místnost. Mohu zbytek bytu během čištění bezpečně obývat?

Ano, pokud čistíme jen jeden pokoj, zbytek bytu či domu můžete bezpečně obývat. Byt je potřeba opustit jen v případě ozonizace všech místností. Po dvou hodinách od ukončení čištění je prostor naprosto bezpečný. 

Pokud jsem to dobře pochopila, jestliže chci ošetřit ozónem jen sedací soupravu, vždy budeme ozonizovat celou místnost?

Přesně tak. Samotná sedací souprava ozonizovat nejde, protože by se nedalo zajistit, že  by ozón neunikal i do ostatních částí bytu. Proto se musí vybrat místo které se uzavře a tam se ozónový generátor spustí. Vždy tedy dojde k vyčištěníi nejen sedací soupravy, ale celé místnosti a všech věcí, které se v místnosti ponechají. 

NABÍDKA SLUŽEB a CENY


SLUŽBA CENA

Ozonizace prostoru - místnosti o velikosti do 30m2 (výška do 3m)
V případě požadavku na čištění nábytku, matrací lůžek apod. může být pokoj libovolně zastaven,
na cenu nemá množství ozonizovaných věcí vliv. 

Příklady nejčastěji ozonizovaných pokojů a bytů:

Pokoj o velikosti 20m2   ........cena 660 Kč,           Pokoj o velikosti 25m2 .......cena 825 Kč,          Pokoj o velikosti 30m2   ..... cena 990 Kč
Byt 1KK ( 35m2 ) ....cena 1050 Kč,      Byt 1+1 ( 45m2 ) .....cena 1350 Kč,       Byt 2+1 (65m2) .....cena 1755 Kč,       Byt 3+1 (75 m2) .....cena 2025 Kč

33 Kč / m2
 Ozonizace  prostoru - místnosti do 60 m2 30 Kč/ m2
                        prostoru - místnosti do 150 m2 27 Kč/ m2
                        prostoru- místnosti nad 150 m2 24 Kč/ m2
Ozonizace osobního auta ( kompletní dezinfekce auta včetně klimatizace) 472 Kč
Ozonizace většího SUV, mikrobus 545 Kč
Ozonizace nákladního auta 640 Kč
Ozonizace autobusu do 30 míst 725 Kč
Ozonizace autobusu 795 Kč
Ozonizace hodinová sazba  990 Kč / hod

Cena ozonizace je stejná pro všechny druhy místností. (Jednotlivé pokoje, celé byty a domy, kanceláře, sklady, ordinace apod.) Vždy vycházíme pouze z m2 s průměrnou výškou pokoje do 3 m. Pro místnosti vyšší jak 3 m, popřípadě v problémových provozech které potřebují delší ozonaci, např. z důvodu silného zápachu apod. účtujeme příplatek podle času navíc. (účtujeme po minutě)

Cena služeb je totožná pro všechny naše zákazníky. (domácnosti, firmy a instituce i bytové domy). V případě opakovaného čištění nabízíme individuální slevy.  Minimální výše zakázky v rámci ozonizace je 800 Kč + 200 Kč dopravné = 1000 Kč. 

PŘÍKLADY Z PRAXE


Pro lepší pochopení našich cen a jejich kalkulaci jsem si pro vás připravil několi příkladů z praxe. 

1) Klient má zájem o čištění sedací soupravy.  Ta je umístěna v obývacím pokoji o velikosti 25 m2. Cena za ozonizaci bude 25 m2 * 33 Kč tj. 825 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem klient zaplatí 1025 Kč

2) Klient vyžaduje čištění sedací soupravy a dalších pěti matrací, které ponechá spolu se sedací soupravou v jedné místnosti. Obývací pokoj je o velikosti 25 m2. Jaká bude výsledná cena? Cena za ozonizaci bude činit 25m2 * 33 Kč, tj. 825 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1025 Kč. (množství čištěných věcí nemá vliv na výslednou cenu, pokud jsou ozonizováni společně v jedné místnosti. )

3) Zákazník vyžaduje ozonizaci celého bytu 2+1 v celkové výměře 62 m2.
Cena čištění je 62 metrů 2 * 27 Kč/m2 tj.  1674 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1874 Kč

4) Firma potřebuje vyčistit dvě kanceláře, v celkové výměře 62 m2.
Cena čištění  je 62 metrů 2  * 27 Kč/m2 tj. 1674 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 1874 Kč

5) Restaurace má zájem o ozonizaci  všech prostorů. Celková výměra je 150 m2. Protože se jedná o silně znečištěné prostory, které nebyly nikdy čištěny, na základě osobní obhlídky doporučuji prodloužit dobu ozonace o 45 min.  Jaká bude výsledná cena? 
150 metrů 2  * 24 Kč/ m2 tj 3600 Kč + 45 min ozonace navíc tj. 742 Kč + 200 Kč dopravné. Celkem 4542 Kč.


 © 2017 Bc. Štefan Bačík, čistící a úklidový servis